Hva er

Dyrebar Omsorg?

Vi i Dyrebar Omsorg jobber med det som kalles dyreassisterte intervensjoner (DAI), som er et samlebegrep for tiltak som nyttiggjør seg av de positive effektene omgang med dyr kan ha på oss mennesker. Et eksempel de fleste nok kjenner til, er besøkshund på sykehjem, men DAI innbefatter mye mer enn det. Helt siden 2007 har vi utdannet, kvalitetssikret, fulgt opp og formidlet DAI, slik at flest mulig mennesker i alle aldre kan få gleden av samhandling med dyr. Vi er de eneste i Norge som tilbyr universitetsutdanning innen terapihund og skolehund. Hittil har vi fokusert mest på hund, og noe katt, men fra 2018 inkluderes også andre husdyr.
Under Våre Konsepter kan du lese mer om de forskjellige fokusområdene.
 
Ta gjerne kontakt hvis du lurer på noe.
Vennlig hilsen Line Sandstedt (daglig leder) , Christine Olsen (forskningsansvarlig) og Kathrine D. von Tangen (Markedssjef)

Dyrebar Omsorg består av en rekke kompetente og engasjerte folk,  som sammen med dyrene sine gleder mennesker hver eneste dag. I tillegg er vi et knippe kursholdere, foredragsholdere og egnethetstestere, som står oppført på listen under. 

Kontakt oss

Line Sandstedt - daglig leder

line@dyrebaromsorg.no

 Om Line 

Christine Olsen - forskning- og utviklingsansvarlig

christine@dyrebaromsorg.no

 Om Christine 

Kathrine D. von Tangen - markedssjef

kathrine@dyrebaromsorg.no

 Om Kathrine 

Silje England - produksjonssjef

silje@dyrebaromsorg.no

 Om Silje 

Eivind Holm - kursholder

eivind@dyrebaromsorg.no

 Om Eivind 

Mari-Louise Asp - kursholder

mari@dyrebaromsorg.no

 Om Mari-Louise 

Iren Sagvolden - miljøterapeut

iren@dyrebaromsorg.no

 Om Iren 

Grete Moene - kursholder

grete@dyrebaromsorg.no

 Om Grete 

Marianne Osmundsen Bø - egnethetstester

marianne@dyrebaromsorg.no

 Om Marianne 

Petrine A. Gullesen - kursholder og egnethetstester

petrine@dyrebaromsorg.no

 Om Petrine 

Kurt Jarnes - kursholder

kurt@dyrebaromsorg.no

 Om Kurt 

Borghild Njærheim Barstad - egnethetstester

borghild@dyrebaromsorg.no

 Om Borghild 

Charlotte S. Mikkelsen - egnethetstester

charlotte@dyrebaromsorg.no

 Om Charlotte 

Ida Tørhaugen Asbjørnslett - kursholder

Ida@dyrebaromsorg.no

 Om Ida 

 KONTAKT

Adresse:

Evje Herregård, 1570 Dilling, Norge

E-post: post@dyrebaromsorg.no

Telefon: 95 42 51 34

 RESSURSER

> Hjem

> Om oss

> Kontakt oss

> Community

  • Svart YouTube Ikon
  • Svart Facebook Ikon
  • Svart Linkedin Ikon

© 2018 Dyrebar Omsorg