Hva er

Dyrebar Omsorg?

Vi i Dyrebar Omsorg jobber med det som kalles dyreassisterte intervensjoner (DAI), som er et samlebegrep for tiltak som nyttiggjør seg av de positive effektene omgang med dyr kan ha på oss mennesker. Et eksempel de fleste nok kjenner til, er besøkshund på sykehjem, men DAI innbefatter mye mer enn det. Helt siden 2007 har vi utdannet, kvalitetssikret, fulgt opp og formidlet DAI, slik at flest mulig mennesker i alle aldre kan få gleden av samhandling med dyr. Vi er de eneste i Norge som tilbyr universitetsutdanning innen terapihund og skolehund. Hittil har vi fokusert mest på hund, og noe katt, men fra 2018 inkluderes også andre husdyr.
Under Våre Konsepter kan du lese mer om de forskjellige fokusområdene.
 
Ta gjerne kontakt hvis du lurer på noe.
Vennlig hilsen Line Sandstedt (daglig leder) og Christine Olsen (forskningsansvarlig)

Dyrebar Omsorg består av en rekke kompetente og engasjerte folk,  som sammen med dyrene sine gleder mennesker hver eneste dag. I tillegg er vi et knippe kursholdere, foredragsholdere og egnethetstestere, som står oppført på listen under. 

Line Sandstedt - daglig leder

line@dyrebaromsorg.no

 Om Line 

Christine Olsen - forskningsansvarlig

christine@dyrebaromsorg.no

 Om Christine 

Mari-Louise Asp - kursholder

mari@dyrebaromsorg.no

 Om Mari-Louise 

Borghild Njærheim Barstad - egnethetstester

borghild@dyrebaromsorg.no

 Om Borghild 

Marianne Osmundsen Bø - egnethetstester

marianne@dyrebaromsorg.no

 Om Marianne 

Sigrid Marie Evensen - kursholder

sigrid@dyrebaromsorg.no

 Om Sigrid 

Petrine A. Gullesen - kursholder og egnethetstester

petrine@dyrebaromsorg.no

 Om Petrine 

Charlotte S. Mikkelsen - egnethetstester

charlotte@dyrebaromsorg.no

 Om Charlotte 

Grete Moene - kursholder

grete@dyrebaromsorg.no

 Om Grete 

Ida Tørhaugen Asbjørnslett - kursholder

Ida@dyrebaromsorg.no

 Om Ida 

Kurt Jarnes - kursholder

kurt@dyrebaromsorg.no

 Om Kurt 

Maud Kristine Heier - kursholder

maud@dyrebaromsorg.no

 Om Maud 

Nathalie Nielsen - kursholder

nathalie@dyrebaromsorg.no

 Om Nathalie 

Marie Pedersen Haavi - kursholder

marie@dyrebaromsorg.no

 Om Marie 

 KONTAKT

Adresse:

Drøbakveien 50, 1430 Ås, Norge

E-post: post@dyrebaromsorg.no

Telefon: 95 42 51 34

 RESSURSER

> Hjem

> Om oss

> Kontakt oss

> Logg inn

  • Svart YouTube Ikon
  • Svart Facebook Ikon
  • Svart Linkedin Ikon

© 2018 Dyrebar Omsorg